A zabpehely jótékony hatásai

A zab sok országban a mindennapos étkezések része, az USA-ban pl. reggelire eszik leginkább. Hazánkban is egyre népszerűbb ez a meleg reggeli, köszönhetően a közösségi médiának, és főként az Instagramnak, ahol az ínycsiklandó képek hatására egyre többen iktatják be – főként a zabkását az étrendjükbe. Vajon jól tesszük, hogy rendszeresen eszünk zabot? Ezt járom most körbe. Érdemes tovább görgetned, mert óriási lépést tehetsz egészséged helyreállításában, megtartásában.

Kiváló fehérjeforrás
A zab remek fehérjeforrás, és fehérjeépítő anyagokat is tartalmaz, ezért is fogyasszák rendszeresen a sportolók, az aktív életmódot folytatók.

Kiemelkedő vitamin-, és tápanyag forrás
Többféle B-vitamin, E-vitamin, esszenciális zsírsavak, vas, kalcium, cink, magnézium, foszfor is van benne. Ezek nélkülözhetetlenek a szervezet egyensúlyának fenntartásához.

Megkönnyíti a premenstruációs tüneteket
A zabpehely gazdag B6-vitaminban, ami enyhítheti a menstruáció előtti kellemetlen tüneteket, mint például a hangulatváltozás és a puffadás.

Támogatja a jó emésztést
A zabpehely gazdag ballasztanyagokban (rostokban), amik fontos szerepet töltenek be az emésztésbe. A rostok olyan összetett szénhidrátok (poliszacharidok), amiket a szervezet nem emészt meg. Magyarán nem szívódik fel, nem hizlal.

Nem emeli meg a vércukorszintet
Optimális a glikémiás indexe, azaz nem emeli meg a vércukorszintet, ezért cukorbetegek is fogyaszthatják.

Segít a fogyásban/megelőzi a hízást
Rosttartalmának köszönhetően jóval kevesebb mennyiség elegendő belőle a jóllakottsághoz, így kevesebb kalóriát viszünk be általa, ráadásul tovább tart a jóllakottság érzésünk is, így könnyen kiiktathatók tudatos odafigyeléssel a felesleges naizások is az étrendünkből. Fontos azonban arra figyelni, hogy ha pl. zabkását főzünk belőle, lehetőleg cukormentes legyen, és figyeljünk arra is, hogy mi mindent pakolunk még rá, mert könnyen áteshetünk a ló túlsó oldalára is.

Csökkenti a szív-, és érrendszeri megbetegedések kockázatát
Vízoldékony rostjai csökkentik a vér LDL- és teljeskoleszterin-szintjét, ráadásul C-vitaminnal fogyasztva gátolják az LDL oxidációját is (megakadályozhatja az érelmeszesedést).

Védi a vastagbelet
Jelentősen csökkenthető a vastagbélrák kialakulásának a rizikója, ha magas rosttartalmú élelmiszereket eszünk. Ilyen a zabpehely is.

Viszlát székrekedés
Azok, akik kevés rostot esznek, gyakran szenvednek a székrekedéstől. A bogyók kapkodása helyett érdemes a napjainkat egy meleg zabkásával kezdeni. Vízoldékony rostjainak köszönhetően (a rostok magukban tartják a vizet), a széklet hígabb lesz.

Javítja a koncentrációt, szellemi teljesítőképességet
Köszönhetően a benne lévő B-vitaminoknak, a zab rendszeres (napi) fogyasztása javítja a koncentrációs, és stressz tűrő képességeinket. Iskolás gyerekeknek nélkülözhetetlenek ezek a vitaminok, hogy oda tudjanak figyelni az órákon pl.

Energiával tölt fel
Mondhatni zabolátlan energiát ad, ezért sportolás előtt is érdemes fogyasztani.

Próbáld ki a Hadarik Rita gluténmentes, vegán zabkásákat, amiket akár a retikülöd zsebében is magaddal vihetsz a munkahelyedre, iskolába, nyerelásra, az edzőterembe,
és 5 perc alatt bárhol elkészíthetsz csak forró víz hozzáadásával!

A HR zabkásák a webshopban elérhetők!

Hadarik Rita gluténmentes chia magos zabkása
Hadarik Rita gluténmentes kakaós-chia magos zabkása
Hadarik Rita gluténmentes almás-fahéjas zabkása